Blog

Nedávno přišla klientka po 3 týdnech na další harmonizaci a detoxikaci na biorezonančním přístroji Bicom.

A přišla výrazně zhublá.:). Moc se divila a ptala se, jestli je to možné, že z toho zhubla

Ano! Přesně takto to funguje ! Kromě bicomu se věnuje doma zásadité péči Trojskoku odkyselení. Co se tedy stalo?


Tělo dostalo kvalitní přísun nezbytných vitálních zásaditých látek a škodliviny byly následně vylučovány zásaditou péčí přes pokožku.A náš detoxikační čaj také pomáhá s vyloučením škodlivin z těla, tělo se odkyselilo a odešla zadržovaná voda.
Kromě lymfy a podpory vylučovacích orgánů, jsme řešily i antistresový program. Protože hubnutí začíná v hlavě a stres se také může podílet na problémech s váhou.
Více Vám rádi vysvětlíme u nás v Reflymu.Věk a kila navíc

Často dostávám od klientek dotaz, proč se v určitém věku přibližně od 40. roku a hlavně při blížící se menopauze děje to, že nemůžou zhubnout, mají návaly a další nepříjemné projevy. Možná, že po přečtení těchto řádků i ostatní ženy pochopí, kde je zakopaný pes a že se s tím dá pracovat.

Mnohé již pochopily, že Reflym není masážní salón, ale specializované pracoviště, kde se snažíme dát do rovnováhy celé tělo .
A stále tvrdím, že estetickou stránku beru jako krásný bonus za snahu. To, že se celé tělo dá do kupy,se následně vrací v tom, že má člověk energii a sílu. Pak může lépe zvládat vše co si vymyslí.
Prostě ten věk už tu je, ale to neznamená, že se nedá podpořit to, aby se člověk cítil fit! Je to jednoduché, člověk musí pro sebe a své zdraví něco udělat. Nikdo jiný to za něj neudělá.
Jako zdravotník si moc dobře uvědomuji, co sebou kila navíc a věk přináší. A já tu chci být ještě hodně dlouho a tu radost a pomoc předávat dál. To je ten hlavní motor- mít smysl a cíl.

A výsledky jsou jasné, daří se to a my z toho máme velkou radost. I já jsem si touto změnou prošla a foto před a po dostává i mě!
Upřímně -nečekala jsem to.
A když se člověk vidí každý den, tak si ty změny moc neuvědomuje. :). Nemyslím tím jen změnu šatníku, ten byl jasný..Nejvýraznější změna je na mém obličeji. Dokonce se mi stalo, že když jsem fotky ukázala klientkám, chtěly ten lifting udělat hned! :)
A také se mě ptají, proč ty fotky nezveřejním. Popravdě, nepovažuji to za důležité.


Důležitější jsou podle mě informace o tom co zabralo.:
- odkyselení
- správná výživa,
- manuální lifting a lymfodrenáže obličeje,
- cvičení, zábaly a procedury.

Tedy služby, které máme v Reflymu k dispozici.


Zásadité ošetření celulitidy

Zásadité ošetření celulitidy pomocí MeineBase a extraktu z břečťanu s odvodňujícím a zeštíhlujícím účinkem.

Odkyseluje a vypíná tkáň. Osvobozuje pokožku od již vyloučených kyselin a škodlivin, takže je možné cíleně vylučovat další.U nateklých končetin a při nadměrném zadržování vody napomáhá vylučování nadbytečné vody, která byla předtím v těle vázaná na kyseliny za účelem jejich naředění. 

Lymfě nejvíce škodí :

1. nesprávná strava- nadměrné množství bílé mouky, lepku a cukru, mléko, nedostatek bílkovin, nedostatek vitálních látek minerálů a vitamínů a mnohé další
2. nevhodné nápoje a špatný pitný režim- sycené nápoje, alkohol, černá káva
3. žádná pohybová aktivita- či dokonce i špatně prováděná sportovní aktivita, špatné dýchání a stres
4. kouření, velké množství černé kávy, léků proti bolesti a vše co způsobuje zakyselení organismu.


Zásaditou stravou plnou vitálních látek k úspěchu.


O tom, že nám neprospívá strava plná chemie a éček, asi není třeba psát.
Stejně tak asi každý ví, že nám neprospívá konzumace uzenin, bílého pečiva a dalších nevhodných potravin.
Článků na toto téma je plný internet. Ráda bych se s Vámi podělila o jiné poznatky.
Mě se velice osvědčila lymfatická detoxikace pomocí pití šťáv z grepů a citrónů. Návod této 3 denní kůry najdete na internetu

Existuje i jiný postup. Při něm si můžete vyzkoušet i sílu své pevné vůle😀. Doba trvání- 6 týdnů.
Co tedy udělat?

Je potřeba změnit poměr živin ve stravě .
Omezit co nejvíce konzumaci živočišné stravy, omezit sůl, zcela vynechat bílý cukr a výrobky z bílé mouky. Na přechodnou dobu vynechat kravské mléko a výrobky z něj. Jogurty a kefíry Vám nechám....
Ideální je poměr 80 % zásaditých látek na 20 % kyselinotvorných. Tady si můžete trochu zahřešit, tím co máte rádi: sýry, vajíčko. Bílkoviny se snažte alespoň na přechodnou dobu získávat z rostlinných zdrojů, jako jsou luštěniny, oříšky a semínka. A jak zjistíte, kde berete nejvíc kyselin? Položte si otázku :co nejraději jíte a pijete? A máte to! U mě je to jednoznačně káva a sýry..
Pokud to myslíte s podporou lymfy vážně, je velice vhodné správnou stravou podpořit funkci sleziny.
Proč sleziny? Protože s lymfou úzce souvisí. A přetížená slezina způsobuje zahleňování podkoží a zadržování vody v těle.
Ptáte se, jak tu slezinu podpořit?? Nejlépe hned po ránu snídaní: teplou obilnou bezlepkovou kaší vylepšenou skořicí a semínky. Na pomoc si můžete vzít i kustovnici.
Dále je vhodné podpořit i funkci střev .
Důležitý je příjem vlákniny, a zakysaných výrobků s probiotiky.
Věděli jste například, že jedna z příčin bolestí zad bederní či krční páteře může souviset s blokací uzlin lymfatického systému v dané oblasti?
A že má dospělý člověk ve střevech až 8 kg starých nánosů?
Trochu jsem odbočila, téma je to velice zajímavé a informací by bylo spousta. Tak a teď zpět k té stravě:
Je velice vhodné přidat do stravy semínka, oříšky, skořici, zázvor, chřest, kopřivu, kustovnici a další užitečné bylinky.
Detoxikaci lze podpořit šťávou například z okurek, mrkve, červené řepy, kyselého zelí. 

A těší nás , že  teď máme nové produkty v Bio kvalitě - jsou výborné a stačí jen rozmíchat ve sklenici vody! Konkrétně se jedná o šťávu z mrkve, brusinky, borůvky, červené řepy- hned jsme si je zamilovali . 


 Rozdělení zásadité a kyselinotvorné stravy:

Zásadité:
brambory, zelenina a zeleninové šťávy, česnek, cibule, klíčky, saláty, syrová zeleninová strava, na slunci uzrálé ovoce, banány, jáhly, lněná semínka, pistácie, sezam, slunečnicová semínka, zastudena lisované oleje, sladká smetana, máslo, bylinkový čaj např. 7x7 KrauterTree, zeleninové vývary a ryze rostlinné potraviny. Např: WurzelKraft, Morgenstund, Tischleindeckdich, zelené potraviny a mnohé další.

Kyselinotvorné:
maso, uzeniny, ryby, mléčné výrobky, ztužené tuky, výrobky z bílé mouky, cukr a cukrovinky, kakao, alkohol, černý čaj, zrnková káva, tvaroh a vejce, ocet, sýry


Pitný režim

Voda...možná si to ani neuvědomujeme, jak je pro nás důležitá.

Možná trochu zapomínáme na to, že jsme bytosti z vody. Naše tělo obsahuje až 70 % vody. Náš mozek dokonce obsahuje vody 90%. A někdy je opravdu bolest hlavy rychle řešitelná tím, že se pořádně napijete. Vody :)...
Jsou nápoje hypertonické, hypotonické a isotonické. Rozdíl mezi nimi je důležitý pro profesionální sportovce, nám postačí ta voda. Při běžné sportovní aktivitě postačí použít iontový nápoj.
A víte, že si ho snadno vyrobíte pomocí vody, trochu zeleného čaje a přidáním lžičky medu a špetky soli?
Co tedy pít? Nejlépe čistou neperlivou vodu. . Minimálně 2 litry denně.
Pokud Vás baví matematika, můžete použít vzoreček: Vaše váha x 0,035. A je to!
Rozhodně do pitného režimu nepočítejte alkoholické nápoje a kávu! K té si přidejte minimálně 2 dcl vody navíc.
Často se ptáte na minerálku: té si dejte maximálně 0,3 l denně a nejlépe je minerálky střídat.
Vhodné jsou i ovocné čaje, zde je opět vhodné je střídat. Ale stejně Vám vaše tělo nejvíc poděkuje za čistou vodu, nejlépe pokojové teploty. 

Sportovní aktivity a hubnutí.

Před nějakou dobou jsem Vám slíbila pokračování - sportovní aktivity a hubnutí. Myslím, že v tuto dobu velice zajímavé téma. A povídat bychom si o tom mohli v Reflymu x hodin.
Doufám, že koncem května už to zase půjde.

Tak a teď ty moudra:

1. musí Vás to bavit

2. chce to správnou dobu trvání - spalování tuků začne cca za 20 min, záleží individuálně na každém jedinci a kondici svalové hmoty. U trénovaného člověka to půjde rychleji. Ale zase může mít trochu problém se stagnací a reakcí na zátěž. Naše těla si totiž časem zvyknou a proto je třeba aktivity střídat. Mimochodem víte, že čim víc svalů máte, tím víc spalujete i v klidu, třeba na gauči? To už přece stojí za to, zařadit sportování a vybudovat si nějakou tu svalovinu posilováním. Co myslíte?.Ale o tom zas jindy...
Optimální aerobní aktivita trvá minimálně 40 min., lépe hodinu.

3. správná tepová frekvence - při aerobní aktivitě .Co to znamená?
Za přítomnosti kyslíku! Tedy to, že nelapáte po dechu a barvou svého obličeje nepřipomínáte raky. Kalorie sice pálíte, ale místo tuků jdou na řadu cukry, svaly a produkujete kyselinu mléčnou.
Samozřejmě, že i po tomto pohybu ve fázi klidu něco tuků spálíte, ale tohle není správná cesta.
A teď se ptáte a jaká je tedy ta správná cesta? Nebo jak zjistím, že jsem na správné cestě? Úplně jednoduše: dýcháte zhluboka, ale nelapáte po dechu, a říct dvě souvislé věty je namáhavé. Chcete to víc vědecky? A už jsme zase u té matiky. Hm...ta mě teda nikdy nešla😀
Změřte si klidovou tepovou frekvenci (TFk) na zápěstí nebo na krku, po probuzení po dobu 1 minuty. Tak získáte TFk.- naměříte například 70 tepů.
A optimální intenzitu zatížení pro pálení tuků získáte vzorečkem : 0,65 x (220- věk - TFk) + TFk .

Například: máte věk 30 let, klidovou tepovou frekvenci po probuzení jste měli 70, pak optimální tepová frekvence pro optimální spalování tuků je 148 - může být v rozmezí 143 - 153. Dnes díky chytrým hodinkám žádný problém.

Vlasy a správná výživa 

Málo kdo si asi spojí růst a kvalitu vlasů s odkyselením těla a správnou výživou. 

I já jsem to nikdy moc neřešila. Ale stalo se, že  se mě několik lidí  poslední dobou ptalo, jak to dělám, že mi tak rostou a houstnou vlasy.

No inu kvalitní výživa, odkyselení, posílení ledvin a další věci, které jsem dělala a stále dělám pro zdraví a vitalitu se projevilo i na mých vlasech.