Infrasauna a zásaditý zábal

13.01.2020

Chcete být už na Zemi v sedmém nebi?!

Ležím na masážním lehátku, když přichází Lenka a něco říká. Ani nejsem schopna jí odpovědět. Jsem někde úplně jinde... Myslím, že se tomu říká sedmé nebe!

"Blažena Blažená," napovídá Lenka.

"Jo, přesně tak ňák," přikyvuju blaženě, ale moc nemůžu ani kývat hlavou ani mluvit, protože ji má právě ve svých něžných tlapičkách Míša, Lenčina kolegyňka, která se specializuje na lymfatické masáže.

Ale její něžná lymfatická masáž je už jen poslední třešničkou na dortu. Lenka s Míšou totiž vymyslely dokonalou proceduru, která dělá dobře celému mému tělu. Srovnejte sami:

Nejdřív si užívám 15 minut v infrasauně. Vzhledem k tomu, že se právě překulilo teplé léto do chladného podzimu, je to přesně to, po čem moje zkřehlé tělo touží. Nicméně infrasauna má svůj důvod i pro následující dění, protože prohřívá tělo do hloubky a vytahuje z něj toxiny. (Navíc půl hodiny sezení v sauně vám spálí tolik kalorií nebo joulů jako hodina běhu - a ač ráda běhám, i tuhle výhodu kvituju s povděkem.)

Saunou se tělo nachystá na další část procedury, kterou je zásaditý (pH 8,5) solný peeling celého těla a zásaditý zábal mých nožek. Míša při tom pracuje se zásaditou solí od dr. Jentschury, 

Kyseliny jsou v nás ve zvýšené míře nejen ze špatného stravování, ale i ze stresu - anebo i ze sportu (což je taky můj případ) - všichni si určitě vybavujete bolestivé vyplavování kyseliny mléčné po tělesné námaze. Takže: odkyselení se týká nás všech, i těch, co se snažíme žít zdravě!

Ten zábal nožiček je fakt luxusní, protože Jentschurův gel mě nádherně prohřívá - prostě ideální věc na podzimní a zimní dny. No a když mám nožky hezky v teple a zábal působí, pustí se Míša do lymfatické masáže obličeje. Já jsem takový tvor zvědavý, takže se jí furt na něco vyptávám (pokud mi tedy zrovna masíruje čelo a ne kolem pusy, to mluvit nemůžu;-)). Míša mi vypráví, že lymfa pulsuje určitou rychlostí (nemá pumpu jako krev má srdce), a tak je potřeba i pohyby vykonávat v určité pořadí, směru a hlavně rytmu, aby všechno zafungovalo tak, jak má.


A jak říká Lenka, jsem při tom navíc Blažena Blažená v sedmém nebi! Míšiny ruce mi tančí po celém těle i po obličeji s takovou jemností a grácií a něžností, že někam odplouvám a nic mi nechybí, snad jen bych si přála, aby to celé trvalo ještě déle...

Takže pokud toužíte po něčem podobném, mohu jen a jen doporučit!

A proč podporuju Lenku a Míšu a centrum Reflym? Protože si od jisté doby myslím, že ženy by se měly nechávat pravidelně hýčkat. Pak se cítíme dobře a jsme milé na naše blízké a na celý svět - a život se nám zdá růžový a práce nám jde od ruky a jsme krásné a cítíme se jako královny a... - asi nemusím psát dál, že? A v Reflymu to umí !

A protože si taky vážím toho, jak poctivě všechny procedury dělají (a jak skvěle se cítím pod jejich rukama, áááááááá, na to ani nemám slova;-)) a jak trpělivě odpovídají na všechny moje dotazy: A kde se v nás berou kyseliny? A proč funguje ta zásaditá sůl? A proč by se neměla dělat lymfatická masáž celého těla v jednom dni? A jak často bych měla chodit na lymfatickou masáž obličeje?

Tak pokud i vy chcete tohle hýčkání, navíc se skvělým výsledkem a odpovědi na otázky výše, ozvěte se jim: www.reflym.cz!
Dana Dana-Sofie Šlancarová